Péče o výrobky

Naše sedla a ostatní kožené výrobky jsou vyrobené z kvalitní pigmentované hovězí usně (kůže) a to bez použití chemických přísad. Největší předností tohoto materiálu je vysoká odolnost a životnost. Aby se krása kůže a její přirozený vzhled uchoval co nejdéle, je zapotřebí o ní pravidelně pečovat a dodržovat několik doporučených zásad užívání. V případě zanedbání dochází u kožených výrobků k trvalému poškození, popraskání, ztrátě barvy a zkrácení životnosti. Je důležité také myslet na to, že naše sedla jsou vyráběna z přírodních usní s vyraženým hrubším rastrem a kůže si zachovává otevřené póry. Z tohoto důvodu nedoporučujeme používat tuky a vosky, které zanášejí póry a zůstávají v rastru usně.

Pro ošetření našich sedel doporučujeme používat originál čistící a pečující prostředky Barefoot. V případě, že budete používat jiné pečující prostředky od jiných výrobců, doporučujeme před aplikací prostředku provést vždy zkoušku na méně viditelném místě.

Pokud je výrobek zcela nový, není vhodné ho vystavovat přílišné zátěži, dokud není kůže alespoň částečně promaštěná. Každý výrobek je dobré ještě před prvním použitím promazat alespoň 2x a to zhruba po 12 hodinách.

U již používaných výrobků je dobré nejdříve odstranit nečistoty mýdlovým čističem a poté ošetřit balzámem.

Pravidelnost ošetřování je individuální, vše se řídí dle aktuálního používání jezdeckého vybavení. Myslete na to, že kůže nesmí být vystavována příliš vysokým teplotním rozdílům, skladována ve vlhkých místnostech, sušena horkým vzduchem a ošetřována chemické prostředky (odstraňovače skvrn, terpentýn, alkohol, benzin, vosk). Tyto faktory mohou zásadně ovlivnit vlastnosti kůže, mohou ji závažně a nenávratně poškodit!

 Lederpflege-Englisch

4 položek celkem

Cena

245365
1245365

Značky

Položek k zobrazení: 4
balzam cerny
245 Kč

 Krém obnovující hnědý pigment kožených výrobků.

 

150
krem cerny
260 Kč

Krém obnovující černý pigment kožených výrobků.

147
krem bezbarvy 1
350 Kč

Speciální krém pro kůži s otevřenými póry. Krém chrání kůži proti vlhku a nečistotám.

230
image LEDREIN 1
365 Kč

Mýdlový čistič pro čištění kožených výrobků.

141

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.